Emilia Romania ma najwspanialszą kuchnię świata!

Emilia Romania ma najwspanialszą kuchnię świata!

Wyśmienite kulinaria wzdłuż wybrzeża Adriatyku

Kto szuka szczególnych doznań kulinarnych znajdzie to w regionie Emilia Romania. Wyborna kuchnia tego regionu jest znana na całym świecie. Wydając w roku 1891 pierwszą włoską książkę kucharską Pellegrino Artusi z Forlimpopoli, kierował się w pierwszej kolejności przepisami własnego regionu, które często są uznawane za przepisy całego kraju. Dla wielu to pewnik: Emilia Romania ma najlepszą kuchnię świata!

Specjalności regionu

Wzdłuż wybrzeża Adriatyku i w głębi lądu czekają na gości wyśmienite smakołyki i specjały, aby je skosztować. Odwiedzający znajda tutaj dużo ze znanych potraw. Pasta Bolognese, szynka parmeńska, ocet balsamiczny – to wszystko ma swoje korzenie w Emilia Romania. Prawie wszędzie zjeść można Piadine: typowe dla regionu placki z ciasta pszennego napełnione farszem. Wiele potraw regionu bazuje na wieprzowinie. Szynki, sosy, sugo i faszerowane nogi świńskie cieszą się dużą popularnością. Do tego wyśmienite potrawy rybne, jak marynowany węgorz z Comacchio albo pikantna zupa rybna, i możecie być przekonani, że dla każdego znajdzie się coś dobrego.

Najwspanialsza restauracja świata

Gdzie można się przekonać o wspaniałej kuchni Emilia Romania? Co do tego, nawet eksperci nie są zgodni. Każdy region, każde miasto a nawet wioska ma swoje specjały. Jeżeli będziemy kierować się zdaniem wydawców angielskiej gazety "Restaurant Magazine", to musimy koniecznie odwiedzić Modenę. W 2016 angielscy eksperci ogłosili "Osteria Francescana" w Modenie najlepszą restauracją świata. Po raz pierwszy włoska restauracja otrzymała tak doskonałą opinię. Kreatywne menu łączy regionalne specjały z międzynarodową kuchnią. Ten, kto chciałby zasiąść przy jednym z 12 rozchwytywanych stołów, musi się liczyć z długim czasem oczekiwania, trwającym niekiedy tygodnie a nawet miesiące.

Macie Państwo ochotę doświadczyć na własnej skórze jak smakują potrawy Emilia Romania? Proszę jeszcze dziś przejrzeć niezobowiązującą ofertę!

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!