WYPOCZYNEK NAD MORZEM ZIMĄ

WYPOCZYNEK NAD MORZEM ZIMĄ

WELLNESS, KULINARIA, ROMANTYZM I KULTURA

Jeśli myślimy o wakacjach nad włoskim wybrzeżem Adriatyku, radujemy się przede wszystkim na pobyt w trakcie lata. Rozległe plaże, małe bary i kawiarenki, parki rozrywki oraz szereg innych celów wycieczek czynią z tego region niemal raj. Osoby zwiedzające miasta powracają tu chętnie na początku roku i jesienią, aby móc rozkoszować się kulturalnymi i regionalnymi niezwykłościami w umiarkowanym klimacie. Lecz wypoczynek nad morzem zimą również cechują całkiem szczególne, niewątpliwe uroki.

ŁAGODNY KLIMAT, SPOKOJNE PLAŻE

Zima nad Adriatykiem jest ogólnie rzecz biorąc spokojniejsza i łagodniejsza niż inne pory roku. Temperatury wynoszące średnio ok. 10°C są wystarczające chłodne, aby odczuć odpowiedni klimat zimy, lecz jednocześnie również przyjemnie łagodne, gdy brakuje ochoty na masy śniegu i ostry mróz. Oczywiście jest to znacznie spokojniejszy okres w tym regionie. Wprawdzie jest oczywiście zbyt chłodno na kąpiel w morzu, jednakże spokojne i idylliczne plaże, przy stale błyszczących taflach wody, doskonale nadają się na przyjemne i romantyczne spacery, przede wszystkim w obecności nieśpiesznie zachodzącego słońca.

WELLNESS, KULINARIA I WYCIECZKI DO MIASTA

Tym, co czyni z zimowego urlopu nad włoskim Adriatykiem coś niezwykłego, jest różnorodność. Wiele hoteli oferuje na przykład własne strefy wellness, często ze wspaniałym widokiem na plażę, morze i naturę. Wiele do zaoferowania mają również centra SPA nad włoskim wybrzeżem Adriatyku. Oczywiście łagodny klimat jest idealny również wtedy, gdy zechcesz skosztować coś konkretniejszego z regionalnej kuchni. Szybko zauważysz, dlaczego wiele spośród kulinarnych specjalności znanych jest daleko poza granicami kraju. Zima jest jednakże wspaniała również dla osób zwiedzających miasta. Czy to Rimini i Riccione na wybrzeżu, czy Bolonia, Ferrara, Modena i Ravenna w głębi kraju, zachęcamy do udania się na wycieczkę, by zapoznać się z najpiękniejszymi pomnikami kultury i burzliwą historią; w trakcie małych wycieczek w swoim otoczeniu zachęcamy również do okrywania różnorodności natury w głębi kraju. Należy koniecznie pamiętać o zabraniu ze sobą ochrony przed deszczem i ciepłej odzieży.

Gama atrakcji w trakcie wypoczynku nad morzem zimą jest niemal nie do pobicia. Zarówno kultura, jak i kameralna atmosfera, relaks czy akcja – na wybrzeżu oraz w głębi lądu znajdziesz wszystko oprócz nudy. Złóż już dziś niezobowiązujące zapytanie!

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!