WCZASY Z PSEM NAD MORZEM

WCZASY Z PSEM NAD MORZEM

SZCZĘŚLIWE WAKACJE NA CZTERECH ŁAPACH

Mieniące się złotem, bezkresne, piaszczyste plaże, średniowieczne wioski i zamki w głębi kraju, dzika przyroda, liczne parki rozrywki, kulinarne przyjemności – wybrzeże Adriatyku w regionie Emilia-Romagna nie bez powodu zaliczane jest do najpiękniejszych regionów urlopowych Włoch. Czeka na Państwa niezapomniany, urozmaicony pobyt, spełniający Państwa oczekiwania, który mogą Państwo zaplanować według własnych upodobań. Jeśli chcieliby Państwo spędzić wczasy z psem nad morzem, to są Państwo we właściwym miejscu. Na portalu Emilia-Romagna.pl znajdą Państwo pomocne informacje i przemyślane rady, do tego informacje o hotelach przyjaznych psom oraz o plażach dla psów na pięknym, zapierającym dech wybrzeżu regionu Emilia-Romagna.

WJAZD Z PSEM DO WŁOCH

Istotne jest przestrzeganie wymogów prawnych. Należy poczynić pewne przygotowania przed rozpoczęciem urlopu, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Odnośnie wjazdu na teren Włoch obowiązują przepisy Unii Europejskiej. Psy w wieku poniżej trzech miesięcy nie mogą przyjeżdżać tak jak czworonogi, u których pierwsze szczepienie przeciw wściekliźnie zostało wykonane ponad 21 dni przed wyjazdem. Należy zawsze mieć przy sobie paszport Unii Europejskiej dla zwierzęcia domowego, a także zwracać uwagę na to, aby weterynarz potwierdził oznakowanie za pomocą mikrochipu oraz szczepienie przeciw wściekliźnie. Zawsze przed rozpoczęciem podróży wskazane jest skonsultowanie się z zaufanym weterynarzem w celu omówienia ewentualnych zagrożeń, charakterystycznych dla danego zwierzęcia.

PRZYGOTOWANIA DO PODRÓŻY PRZED WCZASAMI Z PSEM NAD MORZEM

Oprócz uwzględnienia wszystkich przepisów Unii Europejskiej oraz konsultacji z Państwa weterynarzem istnieją jeszcze inne czynniki, które należy koniecznie wziąć pod uwagę w trakcie planowania wczasów z psem nad morzem, by zarówno człowiek, jak i zwierzę, mogli cieszyć się przyjemnym pobytem. Najpierw należy zasięgnąć informacji, czy urlop przypada na okres występowania kleszczy. Konieczna jest w tym zakresie szczególna ochrona przeciw organizmom przenoszącym KZM i boreliozę, ponieważ miejscowe środki przeciw kleszczom nie zawsze działają na południe od Alp. Zalecana jest obroża Scalibor. Jeśli mają Państwo wątpliwości, radzimy Państwu porozmawiać z weterynarzem swojego pupila.

Smycz i kaganiec należy zawsze brać ze sobą, także wtedy, gdy nie ma takiego obowiązku – przepisy te regulowane są w różny sposób na poszczególnych obszarach.
Nie może zabraknąć karmy dla zwierząt i miski na karmę lub wodę, jak również plastikowych torebek, dzięki którym można szybko posprzątać nieczystości po psie.
Zachęcamy również do zasięgnięcia porady w Państwa hotelu przyjaznym psom na temat lokalnych przepisów oraz możliwości wizyty na plaży w ramach Państwa pobytu.

W MIEŚCIE I NA WSI

W regionie Emilia-Romagna nie występują jednolite przepisy dotyczące posiadania psów; zmieniają się one między poszczególnymi gminami. Sprawdzą to Państwo przed przyjazdem, najlepiej pytać w swoim hotelu. Podczas urlopu nad Adriatykiem z psem należy z pewnością mieć ze sobą smycz i kaganiec. Ważne jest przede wszystkim wychowanie Państwa czworonoga, zwłaszcza w przypadku większych zwierząt. O ile małe psy w restauracjach zazwyczaj nie stanowią żadnego problemu, to w przypadku większych czworonogów zwraca się uwagę na dyscyplinę i zachowanie. W środkach transportu publicznego za psy z założonym kagańcem płaci się połowę ceny. Na wsi obowiązek zakładania psu smyczy oraz kagańca traktowany jest nieco swobodniej, jednak także tutaj należy pamiętać o zabraniu ich ze sobą. Prosimy Państwa o zwracanie uwagi na to, aby za każdym razem natychmiast sprzątać nieczystości po swoim psie. Zawsze należy mieć ze sobą wystarczający zapas odpowiednich torebek.

WIZYTA NA PLAŻY Z PSEM

Trochę bardziej skomplikowana jest wizyta na plaży podczas Państwa urlopu z czworonogiem. Nie wszędzie Państwa przyjaciel jest mile widziany, zwłaszcza na tętniących życiem plażach w szczycie sezonu. Niedozwolone wprowadzenie psa może podlegać karze grzywny – prosimy wcześniej zasięgnąć porady na ten temat, aby nie doszło do żadnej niespodzianki. Poza sezonem i na położonych na uboczu plażach psy są raczej mile widziane.
Poza tym na wybrzeżu Adriatyku, w regionie Emilia-Romagna, w tym czasie są także specjalne plaże dla psów, na których Państwa czworonóg może się wyszaleć do woli.

KLIMAT DLA PSÓW

Wprawdzie hot dog może dobrze smakować, jednak „gorący” lub przegrzany pies może nie czerpać radości z urlopu. Dlatego szczególnie ważne przy wyborze miejsca wakacji jest uwzględnienie lokalnego klimatu. Lata na wybrzeżu Adriatyku w regionie Emilia-Romagna są przeważnie bardzo ciepłe i suche, a zimy łagodne i deszczowe. Zwłaszcza w środku lata, w poszczególne dni może być bardzo gorąco, a wręcz nie do zniesienia dla wrażliwych na upał psów. Szczególnie niebezpieczny jest okres od połowy lipca do końca sierpnia, w trakcie którego należy z rozwagą korzystać z uciech lata. Przed i po tym okresie niezwykle rzadko natrafią Państwo na problemy z pogodą, która będzie wówczas idealna dla Państwa wczasów z psem nad morzem.

Zachęcamy Państwa do zwracania uwagi, aby podczas upalnych dni lub gorących pór dnia dostarczać psu wystarczającą ilość wody. Regularne picie jest równie ważne, jak ochrona przed słońcem. Zacienione miejsca sprawiają, że wysokie temperatury stają się znacznie bardziej znośne dla Państwa czworonogów. Parasol przeciwsłoneczny może zdziałać cuda.

Poczyniwszy niewielkie przygotowania i z odpowiednim wyposażeniem, wczasy z psem nad morzem Adriatyckim, zarówno dla czworonoga, jak i jego pana i pani, będzie cudownym, relaksującym przeżyciem. Zachęcamy Państwa do pobrania jeszcze dziś orientacyjnej oferty i czerpania radości ze wspaniałych wakacji w regionie Emilia-Romagna.

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!