TRASY I ŚCIEŻKI ROWEROWE NAD ADRIATYKIEM

TRASY I ŚCIEŻKI ROWEROWE NAD ADRIATYKIEM

PRZEZ REGION EMILIA-ROMAGNA NA DWÓCH KÓŁKACH

Rozległe, niemal bezkresne wybrzeże włoskiego Adriatyku jest przeżyciem samym w sobie. Wzdłuż niego położone są trasy rowerowe prowadzące na przełaj, przez góry i doliny, do najpiękniejszych zakątków regionu Emilia-Romagna. Trasy i ścieżki rowerowe nad Adriatykiem zachwycają swoją rozmaitością i przeróżną rozrywką w każdym guście. Tutaj dowiesz się, jakie trasy musisz koniecznie wypróbować w trakcie jazdy na rowerze w regionie Emilia-Romagna.

PRZEZ CONCATAL

Ta adriatycka ścieżka rowerowa niesie za sobą małe i duże wyzwania. Rozpoczyna się w miejscowości Misano Adriatico, położonej pomiędzy Riccione i Cattolicą na wybrzeżu, i zmierza objazdem w kierunku San Giovanni. Na swojej drodze napotkasz kilka spośród najpiękniejszych miejscowości doliny: Saludecio, Monte Osteriacci, Morciano, a w końcu ponownie Misano. Na tym 68-kilometrowym odcinku czeka na Ciebie kilka stromych podjazdów, jednakże widok wynagrodzi Ci trud!

ROMANTYCZNY WYPAD DO REGIONU MARCHE

Chcesz jeszcze bardziej cieszyć się miłymi wycieczkami rowerowymi we Włoszech? Wyrusz przy Palazzo del Turismo w Riccione i jedź na południe. Przy miejscowości Cattolica zrób sobie mały wypad w głąb kraju do Gradary i jedź do Pesaro w regionie Marche. Stąd pojedź z powrotem do Riccione wzdłuż wybrzeża – w większości na płaskim terenie i odprężająco; 64 kilometry na rowerze jak w książce z obrazkami.

POŚRÓD DOLINY RZEKI MARECCHIA

Trasy rowerowe nad Adriatykiem dla wytrzymałych pasjonatów dwóch kółek: Dolina rzeki Marecchia zaskakuje kilkoma delikatnymi wzniesieniami. Wyruszając z Rimini przemierzasz przez Strada Statale w kierunku miejscowości Novafeltria, gdzie natrafisz już na prawdziwie pagórkowaty teren. Po krótkim ale wyczerpującym objeździe po tej adriatyckiej ścieżce rowerowej przez Petrella Guidi i Sant'Agata Feltria dotrzesz ponownie do Novafeltrii i podejmiesz się całkowicie płaskiej trasy powrotnej do Rimini.

Trasy rowerowe nad Adriatykiem są jak piasek przy morzu. Stąd odkryjesz jeszcze wiele więcej ścieszek dla początkujących i zawodowców, oferujących szereg wyzwań. Czy poprosiłeś już o ofertę dla siebie?

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!