Najpiękniejsze szlaki turystyczne Emilia Romania

Najpiękniejsze szlaki turystyczne Emilia Romania

Witajcie w regionie pieszej turystyki

Szeroki, płaski pas przybrzeżny malowniczej Riwiery przyciąga rok w rok turystów z całego świata. Już od dłuższego czasu Romania znaczy znacznie więcej niż tylko plaże i kąpiele morskie. Różnorodność możliwości spędzania wolnego czasu przyciąga zwiedzających przez cały rok. W głębi wybrzeża Adriatyku znajdziesz doskonałe możliwości, aby wędrując odkrywać najpiękniejsze szlaki turystyczne regionu Emilia Romania. A oto niektóre z nich:

Wzgórze Cesenaticos

Entuzjastyczni turyści chętnie osiedlają się w okolicach Cesenatico. Z tego, leżącego 20 km na północny zachód od Rimini miasteczka, biorą początek niektóre z najtrudniejszych tras turystycznych w regionie Emilia Romania. Dziewięć wzgórz otaczających miasto, to teren, gdzie corocznie odbywają się amatorskie wyścigi kolarskie Novecolli. Wzgórza są dużą atrakcją dla zwolenników pieszych wycieczek. Wędrując pośród malowniczych krajobrazów, mijając urocze małe wioski, przez doliny i pagórki, osiągamy kolejny niewielki szczyt.

Trasy dla pielgrzymów w Emilia Romania

Niektóre z tras turystycznych wokół wybrzeża Adriatyku mają w sobie coś duchowego. Przykładem jest szlak Via Romea, którym tak jak setki lat wcześniej podążają pielgrzymi. Według starych przekazów, Opat Albert z miasteczka Stade koło Hamburga w 1236 na pieszo dotarł do Rzymu i w drodze powrotnej przemierzył region Emilia Romania. Niektóre z etapów jego pielgrzymki, jak te między Ravenną, Cesena i Bagno di Romania, cieszą się nawet dzisiaj dużym powodzeniem.

Dalsze trasy turystyczne w regionie Emilia Romania

Wspaniały głąb lądu włoskiego Adriatyku ma jeszcze więcej do zaoferowania. Szczególnie warta polecenia jest wycieczka jednodniowa z Faetano do Montefiore Conca z kilkoma przystankami w sympatycznych małych wioskach po drodze. Oczywiście na pieszych turystów czekają jeszcze wzgórza Covignanos, górska miejscowość San Leo, a nawet San Marino, najstarsza republika na świecie.

Pozostaje tylko spakować wygodne buty i hajda do Emilia Romania. Zapewnij sobie noclegi korzystając z niezobowiązującej oferty na Twój wędrowny urlop!

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!