WŁOSKIE PRODUKTY SPOŻYWCZE I SPECJAŁY KUCHNI REGIONU EMILIA-ROMAGNA

WŁOSKIE PRODUKTY SPOŻYWCZE I SPECJAŁY KUCHNI REGIONU EMILIA-ROMAGNA

TO, CO NAJLEPSZE W KUCHNI WŁOSKIEJ

Gdy mowa o największych włoskich produktach spożywczych i specjałach kuchni włoskiej, często wymienia się potrawy pochodzące z regionu Emilia Romagna. Wynika to między innymi z faktu, że pierwsza książka kucharska z włoską kuchnią zawierała przede wszystkim przepisy z tego właśnie regionu. Odkryj zalety kuchni regionu Emilia-Romagna podczas podróży do Włoch i daj się zachwycić tradycyjnym rozkoszom podniebienia!

WSZYSTKO Z WIEPRZOWINY?

Mięso wieprzowe stanowi nieodłączny element kuchni regionu Emilia-Romagna. Regionalne lasy były siedliskiem dzika już za czasów panowania rzymskiego. Także dziś głębsze rejony Wybrzeża Adriatyckiego uchodzą za centrum chowu świń. Szynka parmeńska i sos boloński są głównymi reprezentantami dań mięsnych kuchni regionalnej.

PASTA I PIADINA

Bolonia uchodzi za regionalne centrum makaronu. We Włoszech miasto to określane jest także mianem „la grossa”, co w polskim tłumaczeniu oznacza „tłuszcz”. Nazwa ta odnosi się do bardzo kalorycznych potraw, jak na przykład tortellini polanego masłem czy bulionem. Dodatkiem do klasycznej pasty jest oczywiście parmezan. Ser ten znajdziemy praktycznie w każdym domu wokół Modeny. Z upływem czasu piadina romagnola zyskała popularność także w pozostałej części Europy. Ten cienki pszenny chlebek wypełniony jest rozmaitymi przepysznymi dodatkami. Klasyczna kuchnia regionu Emilia-Romagna stawia na nadzienie z szynki parmeńskiej, pomidorów i sera.

Istnieje oczywiście wiele więcej włoskich produktów spożywczych i specjałów kuchni regionu Emilia-Romagna, które koniecznie trzeba spróbować. Czy wiedziałeś, że z tego regionu pochodzi między innymi ocet balsamiczny? Zapytaj w miejscu swojego pobytu o kulinarnego przewodnika. Zwiedzanie zabytków w połączeniu z degustacją to nieodłączne elementy urlopu prawdziwego smakosza. Pobierz już dziś wstępną ofertę!

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!