Tradycja i rękodzielnictwo rejonu Emilia Romania

Tradycja i rękodzielnictwo rejonu Emilia Romania

2000 lat historii rzemiosła w krótkim zarysie

Kiedy to cesarstwo rzymskie ponad 2000 lat temu objęło region Romanii, przyniosło ze sobą misterną sztukę. Dawna tradycja ręcznych wyrobów z metalu, tkanin i ceramiki jest praktykowana do dzisiaj. W Emilia Romania rzemiosło znalazło swój drugi dom i wciąż rozkwita w warsztatach od wybrzeża po granicę z Toskanią.

Kamień i Metal

Obróbka kamienia ma długą tradycję w Romanii. Sztuka mozaik, której przykładem są wspaniałe, bogate w kolory mozaiki Rawenny jest praktykowana do dzisiaj. Wiele okolicznych miejscowości dostarcza cennych materiałów jak kamień, marmur i alabaster, które są wykorzystywane w pracach konserwatorskich zabytków Emilii Romanii. W Bolonii znajduje się szkoła obróbki złota, srebra i miedzi, z tysiącletnią tradycją, której wyroby są wystawiane w muzeach na całym świecie. Szkoła złotników w Modenie wyrabia fascynującą biżuterię.

Misterne rzemiosło z Emilia Romania

Oprócz klasycznej obróbki drewna w dużych manufakturach Grazzano Piacenza i Rolo również drobne rzemiosło znajduje należne miejsce w dużych szkołach rzemieślniczych. W Villanova, Argenta i Comacchio trzciny i włókna sitowia są przetwarzane na kosze, maty i worki. Wokół Rawenny, Rimini i Riccione, haft przeżywa obecnie fascynujący renesans. Już w czasach przed i międzywojennych wzorcowano się na antycznych szablonach. Terakota z Rimini i szkło dmuchane z okolic Bolonii należą do najbardziej fascynujących ciekawostek regionu. I oczywiście Faenza, centrum wielkiej sztuki ceramicznej. Oryginalne fajansy należą zdecydowanie do najwspanialszych okazów każdej kolekcji.

Odkryj rękodzielnictwo Emilii Romanii na regionalnych targach rzemiosła i antyków. Odwiedź tradycyjne manufaktury wybrzeża i te w głębi lądu. Skorzystaj z niezobowiązującej oferty!

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!