Ekoturystyka: Emilia Romania

Ekoturystyka: Emilia Romania

Urlop przyjazny środowisku

W czasach jak nasze, przy planowaniu urlopu, nie może zabraknąć przemyśleń na temat ochrony środowiska i zachowania jego trwałości. Dlaczego więc wyjeżdżając dalej nie pomyśleć przy okazji, aby pozostawić po sobie jak najmniejszy ekologiczny ślad? Podróż ekologiczna po Emilia Romania należy do najnowszych trendów urlopowych. Ten czterokrotnie nagradzany region oferuje różnego rodzaju noclegi, atrakcje i cele wycieczek, dla których ochrona środowiska ma duże znaczenie.

„Zielony“ urlop z wyróżnieniem

Legambiente, największa i najważniejsza Organizacja Ochrony Środowiska Włoch, dba o ciekawą ofertę turystyki ekologicznej w Emilia Romania, szczególnie przyjazną środowisku. Na 164 obiektów turystycznych aż 144 to tak zwane "zielone" placówki znajdujące się w tym regionie – hotele, zajazdy, schroniska młodzieżowe, pola kempingowe i pensjonaty ze śniadaniem – położone bezpośrednio na długich pasach wybrzeża Adriatyku.

Najlepsza infrastruktura na przyjazny środowisku urlop

Te zasłużone wysokie notowanie ze strony Legambiente polega przede wszystkim na doskonałej lokalnej infrastrukturze, którą koniecznie trzeba wypróbować podczas urlopu nad Adriatykiem. Recycling i redukcja odpadów jest dla placówek zajmujących się obsługą turystyczną tak samo ważne, jak korzystanie z regionalnych i ekologicznych specjałów w ich własnej kuchni. Profituje nie tylko środowisko, także turyści mogą być pewni, że serwowane są tylko najlepsze produkty Romanii, o czym świadczy ten wspaniały smak. Ta oferta nie dotyczy tylko zakwaterowania, ale ogólnie wszystkiego co się z tym wiąże: przemyślanie wytyczone ścieżki spacerowe i rowerowe, minimalne obciążenie hałasem i skierowanie uwagi na atrakcje kulturalne i historyczne uczynią urlop ekologiczny w Emilia Romania niezapomnianym.

Jeżeli, mając nagrodzone plaże i liczne, będące pod ochroną Parki Natury w bezpośrednim sąsiedztwie postawicie na urlop nad Adriatykiem, to znak, jak ważna jest dbałość o środowisko i przyrodę. Jeszcze dzisiaj przejrzyj niezobowiązującą ofertę urlopową.

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!