PARKI ROZRYWKI WE WŁOSZECH

NAJLEPSZE PARKI ROZRYWKI I PARKI WODNE NAD WŁOSKIM ADRIATYKIEM

Wakacje w regionie Emilia-Romagna to bynajmniej nie tylko słońce i morze, lecz również rozrywka, akcja i zabawa. W przejrzysty sposób prezentujemy Państwu informacje o najlepszych parkach rozrywki nad Adriatykiem:

MIRABILANDIA

MIRABILANDIA
Park rozrywki Mirabilandia mieści się w północnej części Riwiery Adriatyckiej w regionie Emilia-Romagna, zaledwie kilka minut jazdy od Rawenny. Każdego roku bawi się tu prawie 2 miliony osób. Mirabilandia jest najchętniej odwiedzanym parkiem rozrywki w całych Włoszech i dzięki swojemu optymalnemu położeniu cieszy się wizytami niezliczonej rzeszy turystów, którzy do wesołego miasteczka przyjeżdżają ze swoich hoteli. Wiele hoteli oferuje pakiety wakacyjne z wejściówkami do Mirabilandii, a także pokaźne rabaty, a nawet bezpłatny wstęp do parku. Mirabilandia zapewnia ogromną dozę przyjemności, frajdy i zabawy. Do głównych atrakcji należą kolejki górskie, takie jak Explorer, iSpeed czy Katun, a także rozmaite kolejki wodne.

AQUAFAN

AQUAFAN
Aquafan był jednym z pierwszych parków rozrywki nad włoskim Adriatykiem i zaliczany jest dziś do najsławniejszych parków wodnych w całej Europie. Położony jest troszkę wyżej niż Riccione, dzięki czemu strome i przyprawiające o zawrót głowy zjeżdżalnie wodne widoczne są już z autostrady. Spektakularne atrakcje znajdują się na ogromnych, przecudownych terenach zieleni oferujących również niezliczoną ilość cienistych miejsc, gdzie można spędzić chwilę relaksu. Oprócz zjeżdżalni wodnych znajdziesz tu także wspaniałe baseny ze sztucznymi falami, brodziki dla dzieci, restauracje, lodziarnie, sklepy, place zabaw, a nawet salony fryzjerskie. Na szczególne okazje, takie jak event Notte Rosa (Różowa Noc), koncerty na żywo czy imprezy dyskotekowe, park wodny Aquafan otwarty jest również nocą.
Dorośli mogą czerpać przyjemność z brawurowej jazdy na zjeżdżalniach wodnych: „Strizzacool”, „Kamikaze” lub „Speedriul”, natomiast dzieci mogą bezpiecznie spędzać czas w Lazy Town lub w „Świecie Niedźwiedzi Polarnych”, kąpiąc się w brodzikach lub bawiąc się na niewielkich zjeżdżalniach.

OLTREMARE ORAZ IMAX

OLTREMARE ORAZ IMAX
Park wodny Oltermare został wzniesiony w roku 2004 na tym samym wzgórzu co Aquafan. Stanowi wspaniałą mieszankę parku rozrywki, ogrodu zoologicznego oraz akwarium. Dowiesz się tu wszystkiego o naszej planecie Ziemia: począwszy od teorii Wielkiego Wybuchu, poprzez powstanie życia i wymarcie dinozaurów, aż po czasy współczesne. Olbrzymi obszar wystawienniczy poświęcony jest także morskiemu światu i wszystkim jego mieszkańcom. Dzięki olśniewającym reprodukcjom oraz niezliczonej ilości akwariów można poczuć się częścią tego urokliwego podwodnego świata.
Ponad dziesięć obszarów tematycznych przyciąga rocznie do parku tysiące wczasowiczów z całego świata i oferuje m.in. spektakularny pokaz delfinów w przecudnej Lagunie Delfinów, Wyspę Przygód, Kino IMAX z imponującymi filmami przyrodniczymi w 3D, ukazującymi życie zwierząt i piękno natury, a także niezwykłe imprezy rozrywkowe i niewiarygodne występy, jak choćby pokazy ptaków drapieżnych oraz zabawne przedstawienia, jak „Fattoria” („Gospodarstwo rolne”) dla dużych i małych.

AKWARIUM CATTOLICA

AKWARIUM CATTOLICA
Całe piękno naszego morza podziwiać można w bajkowym Akwarium Cattolica, znajdującym się w pobliżu nadmorskiej promenady. Park tematyczny podzielony jest na 4 różne szlaki, z których każdy oznaczony jest określonym kolorem: niebieskim, liliowym, zielonym i żółtym. Kolory te porządkują świat zwierząt oraz tajemnice podwodnego świata. Dowiesz się tu wszystkiego o ponad 400 gatunkach zwierząt morskich z całego świata. Do najważniejszych punktów programu należą z całą pewnością pingwiny, rekiny, będące „postrachem morza”, żółwie lądowe, koniki morskie, najrzadsze i najpiękniejsze gatunki meduz, a także kolorowe ryby pochodzące z egzotycznych wód. Osobny obszar poświęcono również wydrom, tym wesołym wodnym stworzeniom, którym można przyglądać się podczas zabawy i spożywania pokarmów (w porach karmienia).

ITALIA IN MINIATURA („Włochy w miniaturze”)

ITALIA IN MINIATURA („Włochy w miniaturze”)
Czy chciałbyś zwiedzić całe Włochy w jeden dzień? W parku tematycznym Italia In Miniatura jest to możliwe – możesz podziwiać tu miniatury najsłynniejszych budynków i najpiękniejszych miast naszego pięknego półwyspu. O wspaniałą zabawę w trakcie rodzinnego wypadku zatroszczy się ponad 270 miniaturowych kopii obrazujących najmniejsze detale zabytków, a także obszary wystawiennicze, kolejka wodna czy inne liczne atrakcje. Możesz rozpocząć spacer od Alp i dotrzeć aż do Sycylii, podziwiając przy okazji Krzywą Wieżę w Pizie czy Katedrę we Florencji. Możesz też popływać gondolą w Wenecji – mieście zakochanych. Potem zatrzymasz się na krótko przy Koloseum w Rzymie. A jeśli to wszystko Ci nie wystarczy, możesz zobaczyć resztę Europy. Podziwiaj w małym formacie piękne rekonstrukcje najbardziej znanych zabytków naszego kontynentu.

FIABILANDIA

FIABILANDIA
Fiabilandia jest nie tylko najstarszym parkiem rozrywki w Rimini, lecz również najstarszym wesołym miasteczkiem nad całym wybrzeżem Adriatyku. Na powierzchni 120 tysięcy metrów kwadratowych wszystko toczy się w świecie baśni. Przecudny Zamek Czarnoksiężnika Merlina widoczny jest już z drogi szybkiego ruchu. Park podzielony jest na 4 obszary tematyczne: „Zamek Czarnoksiężnika Merlina”, który jest symbolem parku, „Antyczne Chiny”, „Dziki Zachód” oraz „Zatokę Piotrusia Pana”. Oprócz zjeżdżalni oferowane są tu inne atrakcje, takie jak place zabaw, kino 4D oraz zróżnicowane imponujące obszary wystawiennicze. Oferta Fiabilanii skierowana jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi. W centrum parku znajduje się wspaniałe jezioro zamieszkiwane przez foki pospolite (psy morskie) oraz fontanna świetlna. Jezioro przepływa się promem. Podczas przeprawy można pozwolić sobie na krótką przerwę na odpoczynek, w czasie której rozkoszować się można urokliwym otoczeniem.

Najlepsze parki rozrywki w całych Włoszech znajdują się bez wątpienia w regionie Emilia-Romagna! Jeśli Ty również nie chciałbyś przegapić tej przyjemności, wyślij swoje niezobowiązujące zapytanie urlopowe lub poszukaj promocji dopasowanej do Twoich potrzeb.

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!