Naturalne piękno delty rzeki Pad we Włoszech

Naturalne piękno delty rzeki Pad we Włoszech

Spokojny i przyjemny urlop wzdłuż wybrzeża Adriatyckiego

Pad jest najdłuższą i najważniejszą rzeką Włoch. Liczy 652 kilometry, przecina północne Włochy i uchodzi do Morza Adriatyckiego. Otoczona piękną naturą delta rzeki Pad, czaruje swoją urodą zarówno miejscowych jak i przyjezdnych. Ten szczególny Park Natury ze względu na jego bogatą florę i faunę został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Parco del Delta del Po

Urlop w rejonie delty Padu to nie tylko możliwość obejrzenia różnych zabytków, ale także, a może przede wszystkim, olbrzymi Park Naturalny, który rozciąga się na terenie dwóch regionów Wenecji i Emilia Romania. To największy rezerwat przyrody Włoch o powierzchni ponad 52.000 ha ciągnący się od brzegów rzeki Pad, poprzecinany licznymi rzekami mającymi swój początek w Apeninach, aż po podmokłe tereny w rejonie Adriatyku. Setki kwiatów i rodzajów roślin malują wyjątkowy pejzaż otoczony dającymi przyjemny chłód lasami i gajami piniowymi.

Świat Zwierząt i gospodarka

Delta rzeki Pad to przede wszystkim bogactwo różnego rodzaju ptactwa. Badacze naliczyli ponad 300 gatunków, z których 146 mają tu gniazda a 151 tutaj zimuje. Nie bez przyczyny ten Park należy do najważniejszych terenów kraju objętych ochroną ptaków. Oprócz ptactwa żyje w Parku ponad 370 innych gatunków zwierząt. Trudno się wiec dziwić, że gospodarka delty rzeki Pad łączy ze sobą ochronę środowiska i przyrody. Rolnictwo profituje z osuszenia terenu, które trwało od końca XIX wieku do lat siedemdziesiątych ostatniego stulecia. Żyzne ziemie i optymalny mikroklimat dają bogate zbiory. Parco del Delta del Po to raj dla rybaków i sportowych wędkarzy. Hodowla ryb i ochrona terenów rybnych bez problemu harmonizują ze sobą.

Dla spędzających urlop na wybrzeżu Adriatyku wypad w rejon delty rzeki Pad jest obowiązkiem. To znakomita odskocznia od stresu i zmartwień dnia powszedniego. Najlepiej już dziś przejrzyj oferty na swój następny urlop!

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!