TYPOWE PAMIĄTKI Z WŁOCH

TYPOWE PAMIĄTKI Z WŁOCH

DOSKONAŁE UPOMINKI

Wróciłeś z Włoch bez upominków? Twoi bliscy i przyjaciele muszą być zawiedzeni! Podczas zakupów w regionie Emilia-Romagna natrafisz na wiele drobiazgów, które z pewnością dostarczą mnóstwo radości Twojej rodzinie i znajomym. Typowe pamiątki z Włoch sprawią, że na pełnych oczekiwań twarzach zagości uśmiech!

PAMIĄTKI Z REGIONU EMILIA-ROMAGNA, KTÓRE ROZPIESZCZĄ KAŻDE PODNIEBIENIE

Region Emilia-Romagna słynie na całym świecie z doskonałej kuchni. Dlaczego nie przywieźć zatem czegoś, co będzie rozkoszą dla żołądka? W regionie Emilia-Romagna znajdziesz wiele wybornych win, jak na przykład: Sangiovese, Trebbiano, czy też Pagadebit, które jest mało znane poza granicami Włoch. Nie może zabraknąć również makaronów, serów, oliwy, wędlin oraz powszechnie lubianego chlebka, zwanego piadiną. Szczególnie czarująca jest zaś słodka sól z Cervii.

ZAKUPY WE WŁOSZECH: SZTUKA RĘKODZIELNICZA

Podczas zakupów we Włoszech natrafisz na wiele mniejszych i większych pamiątek. Nie wszystkie z nich spełniają jednak powszechne wymagania względem jakości. Z tego powodu powinieneś przyjrzeć się im dokładniej, szczególnie, jeśli chodzi o pamiątki od handlarzy wędrownych. Osobom z grubszym portfelem gorąco polecamy ręcznie malowane materiały w modnych, rdzawych barwach oraz znaną na całym świecie ceramikę z Faenzy. Sklepy z ceramiką są prawdziwym rajem szczególnie dla kolekcjonerów.

Zanim zastanowisz się, jakie pamiątki z Włoch mógłbyś przywieźć, powinieneś znaleźć odpowiedni hotel. Już dziś pobierz wstępną ofertę!

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!