Co warto zobaczyć i dokąd się wybrać w rejonie Adriatyku?

Co warto zobaczyć i dokąd się wybrać w rejonie Adriatyku?

Pełna wrażeń podróż po regionie Emilia-Romania

Szerokie plaże, w głębi fascynujący ląd – włoskie wybrzeże Adriatyku należy do ulubionych miejsc urlopowych. To idealne miejsce na wypoczynek: przedpołudnie można spędzić na plaży i pływaniu w morzu, popołudnie na wędrówkach po okolicznych pagórkach, a na koniec dnia zabawić się w jednej z cieszących się światowym uznaniem dyskotek. Brzmi zachęcająco? Wybrzeże Morza Adriatyckiego i jego zabytkowe okolice bezustannie zachwycają swoim urokiem.

Co warto zobaczyć w rejonie Adriatyku?

Niektóre z zabytków regionu Morza Adriatyckiego znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie wybrzeża. Tu największym centrum kulturalnym i turystycznym jest oczywiście Rimini, ale także okoliczne miejscowości, jak np. San Leo albo Cesenatico, oferują swoje atrakcje, zaliczane do pierwszej top dziesiątki.

Wspaniałe malowidła ścienne, imponujące fortyfikacje, porty, wioski rybackie, te i inne atrakcje czekają, aby je odkryć na nowo.

Co jeszcze można zobaczyć w regionie Emilia-Romania?

Wiele zabytków, znajdujących się na wybrzeżu Morza Adriatyckiego i dalej w głębi lądu, zachęca zainteresowanych kulturą do dalszych wycieczek w serce regionu. A tam czekają wspaniałe, czarujące swoim urokiem, kulturowe miasta Emilia-Romania. Trzy z tych miast są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Ravenna słynąca wspaniałą mozaiką, Ferrara z jej oszałamiająco pięknym Starym Miastem i znana z romańskiej architektury Modena. Także miasto uniwersyteckie Bolonia i gotycka Cesena przyciągają swoim pięknem. Poszukujecie jeszcze więcej atrakcji? Zawsze warto wybrać się do San Marino – najmniejszej i najstarszej republiki świata, która fascynuje od lat.

To i jeszcze więcej czeka na Ciebie podczas urlopu na wybrzeżu Morza Adriatyckiego w rejonie Emilia Romania. Najlepiej już dziś przejrzyj oferty na swój następny urlop i pozwól się oczarować cudownymi, będącymi świadectwem minionych czasów, zabytkami tego regionu.

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!