NURKOWANIE WE WŁOSZECH NAD ADRIATYKIEM

NURKOWANIE WE WŁOSZECH NAD ADRIATYKIEM

NA OTWARTYM MORZU

Rozległe masy wodne, ogromne fale i wiele przyjemności z kąpieli – plaże regionu Emilia-Romagna oferują niezliczone możliwości relaksu i uprawiania sportów wodnych nad Adriatykiem. Czy wiedziałeś, że również pod powierzchnią wody można jest sporo do zobaczenia i podziwiania? Nurkowanie we Włoszech nad Adriatykiem otworzy przed Tobą całkiem nowy fascynujący i przecudny świat. Tutaj znajdziesz najbardziej okazałe miejsca do nurkowania w całych Włoszech.

RAFA W PAGURO

Wzdłuż wybrzeża regionu Emilia-Romagna znajdują się najbardziej zachwycające rejony do nurkowania w całych Włoszech. Dawna platforma wiertnicza Paguro została zlikwidowana po wybuchu, do którego doszło w 1965 r. To tragiczne wydarzenie sprawiło jednak, że powstały obszar natury chronionej jest rajem dla nurków. Przy platformie wiertniczej powstała rafa, na której można dziś zobaczyć wiele różnorodnych gatunków ryb. Do Paguro można dotrzeć niezwykle łatwo z Rimini.

POZOSTAŁE MIEJSCA DO NURKOWANIA NAD WŁOSKIM ADRIATYKIEM

Kto skojarzył już nazwę, miał rację – przy Piramidi w Rimini chodzi o pewien rodzaj piramid podwodnych w stylu Majów. Zostały włączone do obszaru natury chronionej w latach 80-tych w celu ochrony populacji ryb i skorupiaków, co okazało się skuteczne. Jeśli zamiast tego chcesz nurkować w wodach słodkich, najlepiej do tego nadaje się Laghetto Standiana niedaleko Ravenny. Dawniej bagno, a dziś morze, które trzyma w ukryciu wiele skarbów nawet na głębokości dziesięciu metrów.

Nurkowanie we Włoszech nad Adriatykiem pomoże Ci odnaleźć wewnętrzny spokój i równowagę. Odkryj fascynujący morski świat marzeń i poproś już dziś o ofertę!

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!