Najpiękniejsze miasta nad włoskim Adriatykiem

Najpiękniejsze miasta nad włoskim Adriatykiem

Malownicze zakątki wzdłuż wybrzeża

Wiele spośród najpiękniejszych morskich miejscowości we Włoszech położonych jest w regionie Emilia-Romagna. Długi pas wybrzeża Adriatyku oferuje nie tylko cudne piaszczyste plaże i malownicze wioski, lecz również niezliczoną ilość fascynujących miast. Każdy znajdzie coś dla siebie wśród zakupów i imprez, kultury i kuchni, sportu i miejsc przyjaznych dla rodziny. Tutaj znajdziesz kilka spośród najpiękniejszych miast położonych nad Adriatykiem, których w żadnym wypadku nie możesz pominąć w trakcie swojego kolejnego urlopu.

Rimini i Riccione

Dwa najważniejsze miasta włoskiego Adriatyku położone są zaledwie dziesięć kilometrów od siebie. Nie należy się zatem dziwić, że Rimini i Riccione są do siebie niezwykle podobne, i to nie tylko z powodu swych szeroki bezkresnych piaszczystych plaż. Oba miasta znane są przede wszystkim jako doskonałe miejsce na imprezę. W popularnych dyskotekach noc kończy się dopiero bladym świtem. Swoje rzeczywiste piękno Rimini i Riccione zawdzięczają jednakże swojej różnorodności. W Rimini wciąż jeszcze widoczne są bowiem ślady dawnej dynastii Malatesta – w jej licznych pałacach i zamkach. Riccione zaprasza szczególnie na spacer wzdłuż nadmorskiej promenady. Szczególny i niepowtarzalny urok perły Adriatyku namacalny jest w małych kawiarenkach i butikach.

Pozostałe miejskie atrakcje

Wzdłuż długiej linii brzegowej jest oczywiście jeszcze więcej do odkrycia, ponieważ kryją się tu najpiękniejsze spośród włoskich miast położonych nad Morzem Adriatyckim. Ze względu na swoją elegancję Cattolica nosi przydomek „Królowej Adriatyku”. Wokół Piazza Primo Maggio położonego w centrum znajdują się liczne restauracje i bary z bezpośrednim widokiem na ciekawą choreografię wodną starej fontanny. Urocza wioska rybacka Cesenatico zachwyca swym starym portem, małymi łodziami pochodzącymi z dawnych lat i dzikich stron, które całkowicie uosabiają charakter morskiej przyjemności.

Najpiękniejsze miasta nad Adriatykiem odzwierciedlają typowe włoskie emocje otoczone przez urokliwe życie miejskie, swobodną atmosferę, kulturalne atrakcje i wyśmienitą kuchnię. Wszystko, czego wciąż jeszcze Ci brakuje do wymarzonego urlopu na wybrzeżu regionu Emilia-Romagna, to złożenie niezobowiązującego zapytania!

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!