Najpiękniejsze miasta regionu Emilia Romania

Najpiękniejsze miasta regionu Emilia Romania

Highlights na wybrzeżu i w głębi lądu

Podczas urlopu w regionie Emilia Romania przyroda i kultura towarzyszą nam każdym kroku. Miasta położone między wybrzeżem a głębią lądu także zasługują na uwagę. To one były niejednokrotnie tłem wydarzeń, które spowodowały, że historia i sztuka określiła oblicze tego regionu. W wielu zabytkowych miastach można znaleźć świadectwa dawnej władzy i potęgi regionu Emilia Romania. Dlatego warto je bliżej poznać.

Stolica regionu Bolonia

Dwie krzywe wieże wznoszą się ponad stolicą regionu Emilia Romania. Także inne wieże, które choć częściowo zawaliły się wskutek złego podłoża, są dumną wizytówką miasta. La Dotta, to najstarszy Uniwersytet Europy. Założony w 1088 roku. Obecne i dawne wydziały starej uczelni są rozmieszczone na terenie całego miasta. W Bolonii jest wiele interesujących zabytków i ciekawych miejsc regionu Emilia Romania, jak bazylika San Petronio (piąty co do wielkości kościół na świecie) czy słynny Piazza Nettuno ze spektakularną fontanną Neptuna.

Najpiękniejsze miasta regionu Emilia Romania

Miasta Emilia Romania wydają się formalnie rywalizować ze sobą pod względem urody, znaczenia i atrakcyjności. Przykładowo Ferrara, gdzie panował książęcy ród Esta. Tutaj wspaniałe mozaiki błyszczą w zamkach i kościołach. Parma jest czymś więcej niż "tylko" dobrą kuchnią. Tu na każdym kroku można coś zobaczyć, a to wspaniałą Operę, tradycyjny uniwersytet czy piękną katedrę Santa Maria Assunta. Piacenza, Modena, Reggio Emilia – miasta regionu Emilia Romania nie skąpią nam wrażeń.

Emilia Romania: Miasta na wybrzeżu

Także w okolicach wybrzeża Adriatyckiego zdumienie przyjezdnych nie ma końca. Rimini było niegdyś siedzibą rządzącej dynastii Malatesta. Liczne budowle świadczą o dawnej potędze rodu, w tym potężna Katedra Tempio Malatestiano. Ravenna, położona trochę dalej od morza, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO- potężne budowle z piękną, wartą zobaczenia mozaiką, pamiętają czas Wielkiej Wędrówki Ludów i rozpad zachodniego cesarstwa rzymskiego.

Emilia Romania i jej miasta to niekończąca się historia. To wiele wspaniałych miejsc, w których kultura, historia, kulinaria oraz możliwość zrobienia super zakupów sprawia, że warto tu przyjechać. Czy urlop nad wybrzeżem Adriatyku już zarezerwowany?

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!