Krajobraz regionu Emilia Romania

Krajobraz regionu Emilia Romania

Piękna przyroda i miejsca o szczególnej mocy

Podczas urlopu nad wybrzeżem Adriatyku podziwom nie ma końca. Robiące ogromne wrażenie historyczne miasta, cudowne zabytki oraz możliwość zrobienia wspaniałych zakupów zachwycają za każdym razem. Do tego nie wolno zapomnieć o różnorodności krajobrazu regionu Emilia Romania. Ta wspaniała przyroda z jej spektakularnymi widokami oraz zacisznymi, pełnymi cudownej energii zakątkami zaskakuje zróżnicowaniem i dziewiczym urokiem.

Między wzgórzami i dolinami

To co krajobraz wybrzeża Morza Adriatyckiego czyni tak fascynującym jest jego różnorodność. Tylko kilka kilometrów od pasa wybrzeża z jego białym, błyszczącym piaskiem wznoszą się pierwsze wzgórza a nawet niewysokie góry. Typowo śródziemnomorska wegetacja i liczne dzikie kwiaty otulają szerokie trasy turystyczne i rowerowe prowadzące poprzez wzgórza i doliny. Głąb lądu to dające chłód lasy i wspaniałe gaje piniowe. W niedalekiej odległości położone są winnice–niekończące się krzewy winorośli rosnące w najbardziej nasłonecznionych miejscach pozwalają owocom dojrzewać i z których wytwarza się szczególnie szlachetne trunki, kupowane chętnie na całym świecie. Wspaniałe stare drzewa, noszące ślady dziesiątek a nawet setek lat, dają cień i zapewniają spokój – to szczególne energetyczne miejsca

Mokradła docierające aż do piasku

Region Emilia Romania i jego krajobrazy są zdominowane przez różne cieki wodne. Pas nadmorski to część, która przyciąga największe rzesze turystów z wielu krajów. Także rzeka Pad zostawiła swoje ślady w Emilia Romania. Część regionu stanowią mokradła, które częściowo zostały osuszone. Tu przyroda jest wyjątkowo bogata i zróżnicowana. Spacerując dawnym korytem Padu w stronę delty mijamy stare młyny i bujne zarośla sitowia. Cykające świerszcze i śpiewające ptaki zapraszają by zatrzymać się na chwilę. To super okazja, żeby przyrodę poczuć tak blisko.

Region Emilia Romania obok tych wszystkich miasteczek, miast oraz wybrzeża, także krajobrazem z jego tak ciekawym zróżnicowaniem i energetycznymi, zacisznymi miejscami, zachęca do podroży. Pozwól się oczarować spektakularną przyrodą regionu i zarezerwuj już dzisiaj urlop nad włoskim Adriatykiem.

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!