Najpiękniejsze miasta regionu Emilia-Romania

Najpiękniejsze miasta regionu Emilia-Romania

Sztuka i kultura

Emilia-Romania to piękny region obejmujący nie tylko długie, urocze wybrzeże, ale także wiele pięknych miejsc w głębi lądu. Sztuka i kultura mają wielowiekową, a nawet tysiącletnią tradycję w jednym z najpiękniejszych regionów Włoch. Historyczne miasta i miasteczka Emilia-Romania oczarowują swoim pięknem na każdym kroku. Oto najważniejsze z nich :

Piękne wybrzeże Rimini i Cesena

Wiele z miast, które warto zwiedzić w regionie Emilia-Romania, położonych jest w głębi lądu, jednak dwa z nich są tu uroczym wyjątkiem: Nadmorskie Rimini, gdzie łączą się zupełnie różne style począwszy od rzymskich łuków po sztukę renesansu – tu też znajdowała się jedyna w swoim rodzaju siedziba władzy rodu Malatesta – oraz Cesena, miasto pełne fascynujących budowli powstałych za czasów panowania wspomnianego rodu, w tym gotycki pałac i wyraźnie renesansowe centrum.

Światowe dziedzictwo kulturowe

Już dawno te piękne miasta regionu Emilia-Romania zdobyły światowe uznanie. Wiele zabytków tych miast zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przykładem jest Ravenna, znana ze słynnej mozaiki, najstarsza z mozaik pochodzi jeszcze z czasów Teodoryka Wielkiego. Następnie Modena, która słynie z robiącej ogromne wrażenie, romańskiej katedry San Geminiano, i w końcu Ferrara z cennymi zabytkami starego miasta.

Jeszcze kilka ciekawostek rejonu Romania

Lista pięknych i wartych zwiedzania miast jeszcze się nie kończy. Do nich należy, rzadko wspominane, Reggio Emilia, które poszczycić się może wieloma ciekawymi budowlami w formie ośmiokątów. Następna jest Piacenza, znana przede wszystkim z olbrzymich pałaców i bajecznych ogrodów. Wreszcie Bolonia, znany ośrodek naukowo-kulturalny z najstarszym uniwersytetem na świecie. Symbolem miasta są dwie „krzywe“ wieże, a jego sercem okolony wspaniałymi budynkami Piazza Maggiore.

Gdziekolwiek wybierzemy się w podróż, sztuka i kultura w regionie Emilia-Romania będą wszechobecne. Najlepiej już dziś przejrzyj oferty na swój następny urlop!

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!