MIASTECZKA I ATRAKCJE W REGIONIE EMILIA-ROMAGNA

PRZEPIĘKNE ŚREDNIOWIECZE WIOSKI I IMPONUJĄCE MIASTECZKA EMILII-ROMANII

Odkryj głąb regionu Emilia-Romagna pełnego przepięknych średniowiecznych wiosek, imponujących miasteczek i tajemniczych legend.

San Leo

San Leo
Średniowieczna wioska San Leo położona jest na wzgórzu o wysokości 600 metrów n.p.m., nad rzeką Marecchia. Swoją sławę zawdzięcza hrabiemu di Cagliostro, który został uwięziony w tamtejszej twierdzy przez papieża Piusa VI, umierając po 4 latach niewoli. Wzniesiony w średniowieczu gród położony jest w najwyższym punkcie San Leo, zapewniając tym samym przepiękny widok na całą dolinę. Historyczną stolicę Montefeltro warto zwiedzić przede wszystkim ze względu na jej romańskie budowle, kościół parafialny, katedrę oraz wieżę z dzwonnicą.

Santarcangelo di Romagna

Santarcangelo di Romagna
Zachwycające miasteczko Santarcangelo di Romagna znane jest przede wszystkim z przepięknych i dobrze zachowanych budowli oraz historycznych zabytków. Do najsłynniejszych zabytków należą bez wątpienia: twierdza rodziny szlacheckiej Malatesta, olbrzymi plac „Piazza Ganganelli” z łukiem triumfalnym, pomnik papieża Klemensa XIV, a także rozmaite groty, które położone są bezpośrednio pod miastem. W Santarcangelo di Romagna odbył się również pierwszy na świecie festiwal teatralny, który corocznie przyciąga wielu artystów i licznych gapiów.

Republika San Marino

Republika San Marino
Zaledwie kilka kroków od Rimini znajduje się najstarsza republika na świecie: San Marino. W 2008 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO wpisany został najwyższy szczyt San Marino – Monte Titano, a także historyczne centrum tego maleńkiego państewka. Trzy wieże, pałac rządu, ratusz, Bazylika świętego Maryna (wł. Basilica di San Marino, „Marino” tłumaczy się jako człowiek morza), Kościół świętego Piotra oraz liczne muzea są otwarte bez przerwy cały rok i przyciągają miliony zwiedzających z całego świata. Kolejką linową ruszającą z Borgo Maggiore można wjechać na sam szczyt położony w centrum starego miasta, skąd można rozkoszować się widokami zapierającymi dech w piersiach. W lipcu odbywają się tu Dni Średniowiecza, które nadają San Marino niepowtarzalną i czarującą atmosferę.

Gradara

Gradara
Jeśli jesteś miłośnikiem poezji, a przede wszystkim jeśli uwielbiasz słynnego wieszcza Dantego Alighieri, powinieneś koniecznie odwiedzić romantyczne miasteczko o nazwie Gradara. Gradara położona jest dokładnie na granicy regionów Marche i Emilia-Romagna. To niewielka wioska, znana w pierwszej kolejności z jej średniowiecznego stylu architektonicznego oraz imponującego muru miejskiego. Warto zobaczyć również czarujący zamek, w którym wydarzyła się historia miłosna Paola i Francesci, którą Dante tak wychwalał w swojej „Boskiej Komedii”.

Verucchio

Verucchio
Verrucchio z powodu swojego korzystnego położenia należała do jednej z ulubionych miejscowości dynastii Malatesta. Znajduje się tam Rocca Malatestiana, nazywana również Rocca del Sasso lub grodem dynastii Malatesta – jedna z największych i najlepiej zachowanych twierdz tego rodu.
Bardzo popularne są również tamtejsze koncerty Festiwalu Verucchio, słynnego włoskiego eventu muzycznego, którego organizatorem jest sam Ludovico Einaudi.

Również Ty pozwól się oczarować tym fascynującym miasteczkiem i cudownymi zabytkami włoskiego regionu Emilia-Romagna i wyślij już teraz niezobowiązujące zapytanie ofertowe lub wybierz coś dla siebie z wielu przygotowanych promocji wakacyjnych.

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!