EKO- & AGROTURYSTYKA WE WŁOSZECH

EKO- & AGROTURYSTYKA WE WŁOSZECH

DŁUGOTRWAŁY, SPOKOJNY URLOP

Sens nieustannie spokojnego stylu życia w ostatnich latach zyskiwał na znaczeniu nie tylko we Włoszech, lecz na całym świecie. Nastawienie to znajduje wyraz między innymi w gospodarce i w sposobie spędzania urlopu. Dzięki temu agroturystyka i turystyka ekologiczna, zwana inaczej ekoturystyką, cieszą się we Włoszech coraz większą popularnością. Jednakże co kryje się za tym podniosłym słowem i jak wyglądają tego typu ekologiczne wakacje? Portal Emilia/Romagna.pl rzucił okiem na to zagadnienie.

CO TO JEST EKOTURYSTYKA?

Pod pojęciem ekoturystyki rozumie się nadzwyczaj łagodną formę urlopu. Uwzględnia się przy tym środowisko naturalne oraz gęstość zaludnienia, a w idealnym przypadku harmonię obu tych czynników. Chodzi więc również o turystykę pełną odpowiedzialności, bez negatywnych skutków na wegetację i mieszkańców. Ekoturystyka oznacza przede wszystkim spokojne życie w zgodzie z naturą i w harmonii z otoczeniem. Osoby spędzające urlop w tym stylu jednocześnie o wiele bardziej zagłębiają się w kulturę i styl życia kraju. Poza tym sposób odżywiania i aktywność w czasie wolnym pozwalają dokonać przemyśleń w zakresie długofalowej wrażliwości ekologicznej.

SPECYFICZNA FORMA AGROTURYSTYKI – URLOP NA GOSPODARSTWIE ROLNYM

Urlop na gospodarstwie rolnym już od dawna nie stanowi fenomenu wyłącznie w krajach niemieckojęzycznych. Tzw. Agriturismo bardzo szybko rozwija się również we Włoszech. Pojęcie Agriturismo stanowi kombinację zwrotów „agricolo” (rolna) oraz „tourismo” (turystyka). We Włoszech w ramach tej formy ekoturystyki wykupiono stare zagrody i starannie odrestaurowano je w celach turystycznych. Dzięki temu goście mile spędzają czas w trakcie urlopu w niewielkiej miejscowości z dala od dużych miast charakterystycznych dla turystyki masowej. Osoby trudniące się agroturystyką są zazwyczaj dobrze poinformowani w kwestiach związanych z otoczeniem i chętnie dzielą się swoją wiedzą na temat regionu oraz długofalowego ekologicznego stylu życia, który często znajduje odzwierciedlenie w lokalnych smakołykach kulinarnych, przygotowywanych z produktów pochodzących z upraw biologicznych.

AKTYWNOŚĆ W TRAKCIE URLOPU EKOLOGICZNEGO

Ekologiczny urlop we Włoszech oferuje szeroką gamę urozmaiconych, zachwycających form aktywności. I tak oto okolica Państwa hotelu oraz głąb kraju oferują liczne wypady, na przykład wycieczki rowerowe lub przejażdżki konne. Zachęcamy do rozkoszowania się regionalnymi specjalnościami i winami miejscowych producentów i połączenia tych rozkoszy podniebienia z przejażdżką lub spacerem przez rozległe, fascynujące okolice. Państwa spokojny i długotrwały urlop dopełnią kursy gotowania i warsztaty ceramiki, a także odwiedziny w biomarketach.

Rzuć okiem na ekologiczne biohotele w regionie i skorzystaj z ekologicznego urlopu. Mogą Państwo zestawić dla siebie indywidualną ofertę lub przesłać bezpośrednio do nas swoje niezobowiązujące zapytanie o urlop.

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!