Delta Padu: Atrakcje i miejsca urlopowych wypadów

Delta Padu: Atrakcje i miejsca urlopowych wypadów

Najciekawsze miejsca wyjątkowego naturalnego krajobrazu

Cisza i nieposkromnione piękno otula szeroką deltę rzeki Pad. Park Regionalny Delty Padu to miejsce wzrostu i rozwoju wielu gatunków roślin i zwierząt. Obok znanych dobrze szlaków turystycznych, delta rzeki Pad oferuje różnego rodzaju atrakcje, które łączą naturalne piękno z możliwością przyjrzenia się kulturowej i osadniczej historii tego regionu.

Wycieczki kulturowe w rejon delty Padu

Ważną rolę dla wzrostu i dobrobytu miast w okolicach delty Padu zajmuje rekultywacja dawnych terenów podmokłych. Część melioracyjnej stacji pomp w Saiarino to obecnie wielkie muzeum. Niektóre z wystawionych maszyn były wykorzystane do osuszania gruntów i kontrolowania gospodarki wodnej. Miejskie Muzeum Argenta stwarza możliwość głębszego poznania historii osadnictwa i prezentuje świadectwa dawnych czasów, kiedy jeszcze ten region pokrywała woda i błoto.

Naturalne atrakcje delty Padu

Chociaż powierzchnia lasu Mesola skurczyła się w ciągu wieków do wielkości 1,058 ha, to las nie przestał fascynować i nadal odgrywa znaczącą rolę w bogatej przyrodzie regionu. Duże fragmenty lasów są objęte zakazem wstępu, dzięki czemu przyroda może nadal rozwijać się bez ludzkiej ingerencji. Dostępna część lasu zaprasza spacerowiczów i rowerzystów do fascynującego zwiedzania. Nie daleko od Comacchio znajduje się nie mniej atrakcyjna zatoka Goro. Tutaj liczne gatunki ptaków i ryb znalazły drugi dom. Niektóre części delty Padu można zwiedzać tylko motorówką, jak na przykład, słynne hodowle małż.

Atrakcje delty Padu zachwycą amatorów zarówno natury jak i kultury. Najlepiej już dziś skorzystaj z oferty na następny urlop na wybrzeżu Adriatyku we Włoszech.

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!