Wykopaliska archeologiczne w Emilia Romania

Wykopaliska archeologiczne w Emilia Romania

Historia antyczna w zasięgu ręki

Rozległe części wybrzeża Adriatyku Emilii Romanii są położone na szlaku Via Emilia. Rzymianie zbudowali tu jedenaście miast, w których można odnaleźć ślady ich dawnej potęgi. Nie tylko muzea i obrzeża miast, ale także wioski świadczą o dawnej świetności Rzymian. Liczne wykopaliska archeologiczne w regionie Emilia Romania przybliżają w spektakularny sposób historię starożytną. Oto dwa miejsca, które z pewnością powinny znaleźć się w programie urlopowym.

Domus del Chirurgo

Jeden z najpiękniejszych zabytków archeologicznych w regionie znajduje się w Rimini, bezpośrednio na lub bardziej dokładnie pod Piazza Ferrari. Domus del Chirurgo, „Dom chirurga” jest jednym z najważniejszych rzymskich odkryć w regionie i stanowi cenny wgląd w życie, prawdopodobnie greckiego lekarza wojskowego z II wieku naszej ery. Wspaniałe mozaiki podłogowe są nadal dobrze zachowane. Niektóre z odkrytych tu narzędzi medycznych można zobaczyć w Muzeum miasta Rimini. W południowej części wykopalisk znajdują się szczątki antycznego pałacu i cmentarz chrześcijański z okresu wczesnego średniowiecza.

Park archeologiczny Novi Ark

Wybierając się do Modeny należy zaplanować wizytę w Muzeum Archeologicznym i w związanym z nim parku archeologicznym Novi Ark. Tutaj znajdują się pozostałości dawnego rzymskiego miasta Mutina, ze starą brukowaną ulicą, różne grobowce, chaty wiejskie, obiekty produkcyjne i trzy składowiska odpadów, które potrzebowały, jak na dawne czasy, dużej ilości amfor. W Novi Ark Park, niektóre ze starych budynków zostały odbudowane i są obecnie dostępne przez całą dobę dla zainteresowanych turystów. Wstęp wolny.

Przeżyj te i wiele innych wystaw archeologicznych w regionie Emilia Romania podczas następnych wakacji między wybrzeżem, a lądem. Zapewnij sobie miejsce zakwaterowania i już dziś przejrzyj niezobowiązującą ofertę!

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!