Lista 10 najważniejszych atrakcji wybrzeża Adriatyku

Lista 10 najważniejszych atrakcji wybrzeża Adriatyku

Najważniejsze miejsca waszego urlopu w Emilia Romania

Wybrzeże Adriatyku obfituje w wiele atrakcji. Niepowtarzalny urok pasa nadmorskiego z przytulnymi zakątkami i tętniącymi życiem metropoliami łączą turystykę kultury wysokiej z kulturowymi i historycznymi miejscami nie wszystkim jeszcze znanymi. Oto dziesięć atrakcyjnych miejsc wybrzeża Emilia-Romania, które koniecznie trzeba zobaczyć.

 • Port Cesenatico
  Wzdłuż wybrzeża Adriatyku wędkarstwo ma długą tradycję. Port w Cesenatico został zbudowany w 1500 roku według projektu samego Leonardo da Vinci.
 • Dzielnica rybacka San Giuliano w Rimini
  Do 10 najciekawszych miejsc wybrzeża Adriatyku należy średniowieczna dzielnica rybacka Rimini z wspaniałymi, kolorowymi malowidłami ściennymi.
 • Twierdza San Leo
  Wysoko nad starówką San Leo znajduje się potężna twierdza, w której przetrzymywano dawniej wrogów Watykanu.
 • Twierdza rodu Malatesta w Verucchio
  Duża część wybrzeża Adriatyku była kiedyś zarządzana przez arystokratyczny ród Malatesta. Ich dom z imponującą twierdzą pochodzącą z XII wieku znajduje się w Verucchio.
 • Montefiore Conca
  Montefiore Conca, nie bez powodu, należy do najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Przepych średniowiecza jest nadal wyczuwalny w wyglądzie większości uliczek i kościołów.
 • Most Tyberiusza w Rimini
  Kamienny most pochodzący z I w. n. e. nad rzeką Marecchia. Do dzisiaj ten rzymski most jest otwarty dla ruchu miejskiego.
 • Włochy w miniaturze
  Atrakcji wybrzeża Adriatyku jest w bród, ale gdzie można zobaczyć całe Włochy naraz? Park rozrywkowy Włochy w miniaturze sprawia, że jest to możliwe!
 • Domus del Chirurgo w Rimini
  Jedno z wykopalisk archeologicznych pozwoliło na zgłębienie rzymskiej kultury. Chodzi tutaj o odkryty dom chirurga z piękną mozaiką podłogową.
 • Montegridolfo
  Także centrum turystyczne Montegridolfo jest jednym z atrakcyjnych miejsc na wybrzeżu Adriatyku. Warte uwagi są średniowieczne fortyfikacje obronne, które przetrwały wieki i wielu panujących.
 • Murale w Saludecio
  Malowidła ścienne w Saludecio odgrywają szczególną rolę. Murale zdobią wiele ścian, dlatego na pewno warto wybrać się na spacer wiejskimi uliczkami.

Poznaj 10 najlepszych atrakcji na wybrzeżu Adriatyku w czasie następnego urlopu i już teraz zapytaj o ofertę!

Polecane hotele

S

Waldorf Suite Hotel

Aleja Amerigo Vespucci 28
I- 47921 Rimini - Marina Centro
Zapisz się!
Oferty promocyjne z rabatem do 50%
na wakacje!